NASZA SIEDZIBA

ODWIEDŹ NAS
W WARSZAWIE


F.A.Q.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Nie, zabieg zamykania żył przy użyciu Flebogrifu to zabieg mało inwazyjny, wykonywany jedynie w znieczuleniu miejscowym. Dzień, w którym mamy zaplanowany zabieg, należy traktować jak normalny dzień.

Przed zabiegiem należy wykonać badanie USG Doppler oraz zaopatrzyć się w pończochę uciskową (jeśli gabinet lekarski jej nie zapewnia).

W przypadku Flebogrifu, jak i innych metod zamykania żylaków nie wykonuje się zabiegu w okresie ciąży, połogu i karmienia piersią. Kobieta, u której występują zmiany powinna w tym czasie pozostać pod opieka specjalisty i stosować profilaktykę w postaci kompresjoterapii. Dopiero po zakończeniu okresu połogu oraz karmienia piersią lekarz może wykonać u niej zabieg leczenia żylaków

Tak. Zamykanie żył metodą Flebogrif jest metodą małoinwazyjną, dzięki czemu nie wymaga znieczulenia ogólnego, przez co nie zaburza percepcji i koncentracji. Noga, po zabiegu jest sprawna, więc nie istnieją żadne przeszkody do prowadzenia pojazdów.

Popularnie zwane żylaki to inaczej objawy przewlekłej niewydolności żylnej. Nawroty
choroby zdarzają się, aby im zapobiec lub opóźnić nawroty zalecamy stosowanie produktów kompresyjnych, aktywność fizyczną i zdrową dietę.

W niektórych przypadkach, np. pod wpływem na stresu, może dojść do obkurczenia się żyły co uniemożliwi wykonanie wkłucia lub wprowadzenie systemu Flebogrif. W takim przypadku można powtórzyć zabieg tego samego dnia lub w innym terminie.

Nie. Organizm znajdzie inne naczynie, które umożliwi odpływ krwi do serca.

Tak. Samodzielne przeprowadzenie zabiegu to kwestia wprawy i dobrej organizacji pracy. Jednak przy pierwszych zabiegach zalecamy umówić się z przedstawicielem Firmy Balton. Przedstawiciel pomoże w przygotowaniu do zabiegu, a także będzie koordynował jego przebieg. 

Nie. Zabieg może być wykonywany w gabinecie lekarskim. Zabieg nie wymaga znieczulenia ogólnego, jest prosty w wykonaniu i bardzo intuicyjny.

Na dzień dzisiejszy, na podstawie prowadzonych obserwacji, skuteczność metody określana jest na 92 proc. Szczegóły obserwacji i ich wyniki z przyjemnością przedstawią Państwu nasi specjaliści. Zapraszamy również do zapoznania się z publikacjami naukowymi dot. systemu Flebogrif, które można odnaleźć w zakładce „dla lekarzy”.

Tak. Prowadnik jest giętki oraz zakończony  zaokrągleniem w kształcie litery J. Dzięki temu nie przebije on żyły i poradzi sobie z krętymi żyłami.

Czas zabiegu dla lekarza zaczynającego wykonywać zabiegi z użyciem Flebogrifu to około 40 min. Z czasem i nabyciem przez lekarza doświadczenia czas zabiegu skraca się do 15-20 min. Czas zabiegu uzależniony jest również od tego czy wykonywany jest przez samego lekarza, czy asystuje mu druga osoba.

Placówki zainteresowane współpracą zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami – w zakładce dla lekarzy znajdą Państwo numer telefonu oraz adres e-mail naszych specjalistów.

Tak, cyklicznie organizowane są szkolenia dla lekarzy. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt  z naszymi specjalistami.

FORMULARZ KONTAKTOWY

SKORZYSTAJ Z NASZEGO FORMULARZA