NASZA SIEDZIBA

ODWIEDŹ NAS
W WARSZAWIE


F.A.Q.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Nie, zabieg zamykania żył przy użyciu Flebogrifu to zabieg mało inwazyjny, wykonywany jedynie w znieczuleniu miejscowym. Dzień, w którym mamy zaplanowany zabieg, należy traktować jak normalny dzień.

Przed zabiegiem należy wykonać badanie USG Doppler oraz zaopatrzyć się w pończochę uciskową (jeśli gabinet lekarski jej nie zapewnia).

W przypadku Flebogrifu, jak i innych metod zamykania żylaków nie wykonuje się zabiegu w okresie ciąży, połogu i karmienia piersią. Kobieta, u której występują zmiany powinna w tym czasie pozostać pod opieka specjalisty i stosować profilaktykę w postaci kompresjoterapii. Dopiero po zakończeniu okresu połogu oraz karmienia piersią lekarz może wykonać u niej zabieg leczenia żylaków

Tak. Zamykanie żył metodą Flebogrif jest metodą małoinwazyjną, dzięki czemu nie wymaga znieczulenia ogólnego, przez co nie zaburza percepcji i koncentracji. Noga, po zabiegu jest sprawna, więc nie istnieją żadne przeszkody do prowadzenia pojazdów.

Popularnie zwane żylaki to inaczej objawy przewlekłej niewydolności żylnej. Nawroty
choroby zdarzają się, aby im zapobiec lub opóźnić nawroty zalecamy stosowanie produktów kompresyjnych, aktywność fizyczną i zdrową dietę.

W niektórych przypadkach, np. pod wpływem na stresu, może dojść do obkurczenia się żyły co uniemożliwi wykonanie wkłucia lub wprowadzenie systemu Flebogrif. W takim przypadku można powtórzyć zabieg tego samego dnia lub w innym terminie.

Nie. Organizm znajdzie inne naczynie, które umożliwi odpływ krwi do serca.

FORMULARZ KONTAKTOWY

SKORZYSTAJ Z NASZEGO FORMULARZA