Wydarzenia

Unia Flebologiczna Kraków 2019

Unia Flebologiczna Kraków 2019

W dniach 25 – 27 sierpnia w Krakowskim Centrum Kongresowym ICE, po raz pierwszy w Polsce, odbyła się Unia Flebologiczna czyli spotkanie Międzynarodowej Kapituły Flebologicznej (UIP 2019). Wydarzenie to, swoim honorowym patronatem objął Prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego UIP 2019 był profesor dr hab n. med. Tomasz Urbanek.

Doroczne spotkanie przedstawicieli Unii Flebologicznej to przede wszystkim okazja do zapoznania się z najnowszymi doniesieniami dotyczącymi flebologii. Podczas spotkania w Krakowie specjaliści omawiali badania i doniesienia naukowe, a także poświęcili wiele czasu największym wyzwaniom jakie obecnie stoją przed lekarzami zajmującymi się flebologią na całym świecie. Podczas trzech dni Kongresu flebologicznego uczestnicy UIP 2019 mogli wysłuchać kilkuset  wykładów poświęconych chorobom żylnym, które były prowadzone przez cenionych na świecie specjalistów. W obiekcie Krakowskiego Centrum Kongresowego przygotowane były także stoiska firm zajmujących się produkcją sprzętu medycznego, wyrobów medycznych oraz środków farmakologicznych, które są stosowane w leczeniu chorób żył.

Stoisko Balton UIP2019

Firma Balton była jednym z głównych sponsorów tegorocznego  Kongresu w Krakowie. Na stosiku  przedstawiciele firmy i lekarze demonstrowali uczestnikom wydarzenia wyrób medyczny Flebogrif oraz prezentowali jego zastosowanie. Stoisko firmy Balton cieszyło się ogromnym zainteresowaniem lekarzy z różnych krajów. Ciekawość lekarz przykuwała przede wszystkim innowacyjność i prostota metody leczenia objawów PNŻ, ale także to, że zestaw Flebogrif jest wyrobem, który pozwala na szybkie i bezbolesne leczenie objawów PNŻ. Dodatkowo flebolodzy podkreślali, że Flebogrif, w porównaniu z innymi wyrobami, jest konkurencyjny cenowo.

W ciągu trzech dni na stoisku firmy Balton pojawili się także specjaliści, którzy już od kilku lat korzystają z zestawu Flebogrif i z powodzeniem leczą swoich pacjentów. O swoich doświadczeniach dyskutowali m.in. profesor dr hab. n. med. Tomasz Zubilewicz, dr hab. n. med. Marek Iłżecki, profesor dr hab. n. med. Marek Maruszyński, dr n. med. RobertProczka. Specjaliści opowiadali przede wszystkim o doświadczeniach związanych z codziennym użytkowaniem wyrobu firmy Balton oraz udzielali cennych wskazówek lekarzom, którzy dopiero zaczynają leczenie żylaków za pomocą Flebogrifu.

Stoisko flebogrir UIP2019

Flebogrif na na konferencji flebologicznej

Flebogrif to zestaw służący do mechaniczno – chemicznej ablacji żył. Pozwala on w małoinwazyjny sposób leczyć żylaki oraz zapobiegać rozwojowi przewlekłej niewydolności żylnej (PNŻ). Lekarze i pacjenci doceniają wyrób firmy Balton przede wszystkim za to, że chory, u którego wykonano zabieg, już kolejnego dnia może wrócić do codziennych obowiązków. Stosowanie Flebogrifu jest także korzystne dla lekarzy, ponieważ jest wyrobem ekologicznym, do jego działania nie potrzebna jest bateria i nie wymaga on także stosowania akumulatorów. Nie musi być poddawany specjalnej utylizacji, może trafiać do pojemnika z innymi odpadami medycznymi. Do przeprowadzenia zabiegu wymagany jest jedynie dostęp do aparatu wykonującego badanie USG Duplex Doppler.

Firma Balton dokłada wszelkich starań, aby dostęp do Flebogrifu był szybki i łatwy. Na terenie całego kraju działają Specjaliści firmy Balton , którzy wyjaśniają zasady działania zestawu Flebogrif, organizują szkolenia dla lekarzy oraz pośredniczą w procesie zamówienia wyrobu. Kontakt do Specjalistów znajduje się w zakładce “Dla lekarzy”.

Konferencje naukowe i kongresy to wydarzenia, w których uczestniczymy z wielką radością. Polski Flebogrif gościł już na wielu wydarzeniach, nie tylko w naszym kraju, ale także w USA, Brazyli, Australii, Rosji, na Cyprze czy w Niemczech. Przede wszystkim cieszymy się z możliwości spotkania z lekarzami, którzy są zainteresowani leczeniem żylaków za pomocą naszego wyrobu. Takie osobiste spotkania pozwalają w miłej atmosferze porozmawiać o Flebogrifie, ale także rozwiać wszelkie wątpliwości czy przedstawić alternatywy dla dotychczasowych działań lekarzy.

Flebogrif od ponad 4 lat znajduje się na światowym rynku wyrobów medycznych. Przez cały ten czas staramy się słuchać sugestii lekarzy, którzy stosują go w swojej codziennej praktyce oraz ulepszać działanie naszego wyrobu. Praktycznie w każdym roku publikowane są dane dotyczące efektów leczenia żylaków  z użyciem Flebogrifu oraz wyniki coraz to dłuższych badań obserwacyjnych. Dzięki tym wynikom wiemy, że pacjenci, u których zastosowano leczenie z wykorzystaniem Flebogrifu cieszą się długotrwałym efektem przeprowadzonego zabiegu– mówi Elżbieta Sojka.

Prof Zubilewicz

Gościem stoiska firmy Balton był także profesor dr hab. n. med Tomasz Zubilewicz,  Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Naczyń i Angiologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Profesor Zubilewicz od wielu lat specjalizuje się w leczeniu chorób żył,  jest także wieloletnim praktykiem leczenia żylaków za pomocą Flebogrifu. W ciągu 4 lat wykonał zabieg mechaniczno – chemicznej ablacji Flebogrifem u około 900 swoich pacjentów.

Profesor Tomasz Zubilewicz w rozmowach z lekarzami podkreślał, że wykonywanie zabiegów za pomocą Flebogrifu wymaga wyszkolenia i nabrania odpowiedniej wprawy. Mówił, że sprawne i szybkie wykonanie zabiegu wymaga obserwacji innych operatorów, a także samodzielnego przeprowadzenia kilku zabiegów z użyciem Flebogrifu. Dodatkowo, zaznaczał, że metoda leczenia za pomocą Flebogrifu wymaga, jak w przypadku innych metod odpowiedniej kwalifikacji pacjentów.

“To fakt, że obecnie mamy dostęp do wielu mało inwazyjnych metod leczenia objawów przewlekłej niewydolności żylnej. W wielu gabinetach stosuje się lasery, kleje czy leczenia parą wodną. Polski Flebogrif w zupełności dorównuje tym metodom, a co ważne koszt przeprowadzenia zabiegu jest niższy niż w przypadku innych metod. Flebogrif nie wymaga także inwestycji w drogi sprzęt, np. aparat do laseroterapii. Pacjenci, u których wykonano zabieg za pomocą Flebogrifu rzadko wracają do specjalistów z objawami powikłań po leczenie, a efekt zabiegu jest u nich długotrwały” – dodał profesor Tomasz Zubilewicz

Warsztaty flebologiczne

25 września odbył się także warsztat zorganizowany przez firmę Balton, na którym specjaliści przedstawiali wyniki badań obserwacyjnych z udziałem pacjentów, u których wykonano zabieg z użyciem Flebogrifu. Podczas wykładu eksperci wyczerpująco opowiedzieli o swoich doświadczeniach oraz udzielili cennych wskazówek dotyczących przebiegu zabiegu. Odrębny artykuł podsumowujący wykład znajduje się na stronie, w zakładce “Aktualności”.

Related Posts